Casio

Casio należy do grona marek, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Firma założona w 1946 roku w Tokio przez Tadao Kashio początkowo zajmowała się produkcją kalkulatorów. Szybko zdobywała popularność i nowych klientów, co pozwoliło jej wejść na nowe rynki i w 1974 roku wypuścić pierwszy zegarek nazwany „Casiotron”. Zegarek wyposażony w mechanizm kwarcowy, wyświetlacz LCD i automatyczny kalendarz spotkał się z bardzo dobrym odbiorem ze strony użytkowników.

W latach 80-tych Casio ujawniło swój cały potencjał rozpoczynając produkcję instrumentów muzycznych, pokazując w 1981 roku pierwszy na świecie zegarek z kalkulatorem i powołując w 1983 roku „Team Tough”. Na czele tego wyjątkowego zespołu stanął inżynier Kikuo Ibe, który przeszedł do historii jako pomysłodawca stworzenia pierwszego zegarka serii G-Shock. Od tamtej pory zegarki z tej serii podbiły serca ludzi na całym świecie udowadniając swoje właściwości podczas testów polowych na rękach strażaków, nurków, żołnierzy i wielu innych użytkowników.

Należy jednak pamiętać, że Casio wypuściło również inne, równie popularne kolekcje takie jak Pro Trek, Retro, Baby-G czy Sheen, które głęboko zapisały się w kulturze. W ofercie Casio każdy może znaleźć coś dla siebie niezależnie od tego czy szuka eleganckiego zegarka damskiego, sportowego zegarka męskiego, czegoś co przypomni klimat lat 80-tych lub niezniszczalnego zegarka na wyjątkowe sytuacje.

Ukryj filtry
Kategoria

Producent

Price

 
 

Płeć

Styl

Pasek

Bransoleta

Wodoszczelność

Odczyt

Mechanizm

Koperta

Szkło

Alarm

Czas światowy

Kamienie

Krokomierz

Multi language

Okres gwarancji

Podświetlenie

Solar

Stoper

Timer

Tough solar

Waveceptor (DCF)

Wysokościomierz

Posiada bluetooth

Termometr

Kompas

Datownik

Barometr

GPS

Znaleziono 1129 produktów spełniających kryteria