traser

traser®

Wojskowa wytrzymałość, szwajcarska precyzja i doskonała czytelność za dnia i w nocy!

Pod koniec lat 80-tych do szwajcarskiej manufaktury mb-microtec, specjalizującej się w technologii trigalight®, którą stosowano między innymi w celownikach optycznych broni, zgłosiła się Armia Stanów Zjednoczonych. Potrzebowali zaopatrzyć swoje oddziały w zegarki niezwykle wytrzymałe, czytelne w ciemności nawet po 8 godzinach, a przy tym spełniające aż 250 norm określonych w MIL-PRF-46374F.

Mb-microtec podjęło się zlecenia, prezentując w 1989 roku pierwszy zegarek taktyczny na świecie, którego indeksy oraz wskazówki wypełnione gazem H3 (trigalight®) gwarantowały czytelność wskazań w nocy, przez około 25 lat, nie wymagając przy tym zewnętrznego źródła zasilania.

Model ten nazywał się THE ORIGINAL a pierwsze 300 tysięcy egzemplarzy sprawdziło swoją wytrzymałość na prawdziwym polu bitwy w wojnie w Zatoce Perskiej, znanej także jako Operacja Pustynna Burza.

Dzięki swojej niezwykłej wytrzymałości traser® oprócz doświadczonych wiarusów, stał się coraz częściej wybierany przez cywili, zyskując uznanie na całym świecie. Marka do teraz pozostaje wierna swojemu DNA, nadal zaopatrując armie NATO.

Traser® dedykuje zegarki do osób pragmatycznych, które zakładając swój zegarek na rękę, nie muszą obawiać się:
– wejścia do wody (minimalna szczelność to 10 atmosfer-100 metrów w warunkach statycznych)
– rys na szkle (szkło szafirowe, niezwykle trudne do zarysowania)
– problemu z odczytaniem godziny za dnia (czytelne indeksy, często arabskie)
– problemu z odczytaniem godziny w nocy (manufakturowa technologia trigalight®, zapewnia stałą czytelność bez zewnętrznego źródła zasilania przez około 25 lat)
– precyzji wskazań i wykonania (zegarki traser® stawiają na najwyższą jakość stosując tylko najlepsze materiały jak stal szlachetna 316L, brąz, GFRP oraz mechanizmy największych szwajcarskich producentów ETA i Ronda. Wszystko po to, aby stale spełniać normy SWISS MADE)

Jeżeli więc jesteś osobą praktyczną, ceniącą sobie wysoką jakość wykonania, niezwykłą wytrzymałość i szwajcarską precyzję, traser® sprawdzi się w każdych warunkach: za dnia i w nocy, na lądzie i pod wodą. Zawsze!

Znaleziono 50 produktów spełniających kryteria