Podczas zakupu zegarka jednym z fundamentalnych wyborów jest to, czy interesują nas modele na paskach, czy też bransoletach. Obie opcje mają swoje zalety i cechy szczególne, które mogą w przyszłym użytkowaniu przesądzić o tym, czy będziemy zadowoleni ze swojego zakupu. Warto więc poświęcić chwilę na zastanowienie się w jaki sposób korzystamy z zegarka. W kilku słowach postaramy się przybliżyć podstawowe zalety i wady obu tych rozwiązań, aby pomóc w wyborze.

Zegarki na bransolecie są cenione przez wiele osób ze względu na swoją wytrzymałość. Posiadając bransoletę nie musimy się martwić o jej zabrudzenia. Nawet po kilku latach użytkowania najczęściej wystarczy ją wypolerować, aby przywrócić jej dawny urok. Woda również nie stanowi dla niej żadnego zagrożenia, a dzięki zastosowaniu różnych powłok czy też materiałów producenci nauczyli się trafiać w różne gusta i przełamywać stereotyp nudnej srebrnej bransolety. Jedyną istotną rzeczą, o której trzeba pamiętać jest waga, która dla jednych może być zaletą, a dla innych wadą. Cięższy zegarek będzie inaczej zachowywał się na naszej ręce i zdecydowanie częściej będziemy zauważać jego obecność.

Dla odmiany zegarki na pasku cenione są za swoją wygodę i uniwersalność. Choć czarne i brązowe skórzane paski kojarzone są z bardzo eleganckim i staromodnym stylem producenci dokładają aktualnie wszelkich starań, aby tchnąć w nie jak najwięcej stylu i życia. W przeciwieństwie do bransolet znajdziemy tutaj masę kombinacji materiałów i kolorów. Niestety wiąże się to też z pewnymi ograniczeniami. Posiadając zegarek na pasku ze skóry naturalnej będziemy musieli uważać na kontakt z wodą i zabrudzenia, a co parę lat będziemy musieli rozważyć wymianę paska na nowy.

Powiązane produkty