W obecnych czasach największy postęp technologiczny widać na rynku urządzeń mobilnych, które służą nam na co dzień. W czasie, gdy smartfony otrzymują coraz lepsze aparaty i wyświetlacze ktoś postanowił umieścić cząstkę tego postępu na urządzeniach, które w niemal niezmienionej formie służyły nam od pokoleń. W końcu to właśnie zegarki są zawsze w zasięgu naszego wzroku i świetnie nadają się do tego, aby informować nas nie tylko o godzinie.

  

  

Forma każdego smartwatcha prezentuje się podobnie - w klasycznej kopercie zamiast mechanizmu i tarczy zastosowano zaawansowaną elektronikę i wyświetlacz. Pozwala to na rozbudowaną personalizację, ponieważ oprócz paska możemy zmienić też wyświetlaną tarczę i informacje na niej prezentowane. Tutaj leży największa zaleta smartwatchy - są one w stanie informować nas na przykład o wiadomościach i powiadomieniach z telefonu bez konieczności sięgania do kieszeni. Jest to przydatne w wielu codziennych sytuacjach takich jak spotkania biznesowe, spacery, czy wizyty na siłowni.

  

Będąc przy temacie aktywności fizycznej - duża część producentów zaczęła stosować w swoich smartwatchach czujniki takie jak krokomierze, wysokościomierze, pulsometry czy nawet GPS. Ma to na celu wspomaganie naszej aktywności i łatwe monitorowanie wykonywanych postępów. Wiodącymi markami w tym temacie są Casio oraz Suunto. Dla przykładu Casio WSD-F30 to w dużym stopniu niezależne urządzenie, które pozwala na swobodnie korzystanie z map i poruszanie się po bezdrożach.

  

  

Czy zatem smartwatche dedykowane są głównie dla sportowców? Absolutnie nie, w dalszym ciągu są to urządzenia, które mają uzupełniać nasz styl i udzielać informacji każdemu z nas. Co więcej, smartwatche cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet. Producenci tacy jak Fossil, Guess, DieselGarett  czy Michael Kors zadbali o to, aby sprawnie połączyć najnowsze technologie, wysokiej jakości materiały i aktualne trendy w modzie. Teraz atrakcyjny dodatek na nadgarstku stanowi również źródło przydatnych informacji.

  

  

Nie oznacza to oczywiście kresu klasycznych, analogowych zegarków. Choć postęp technologiczny niesie za sobą wygodę i praktyczność nie oznacza to, że setki lat tradycji zegarmistrzowskiej zostaną zapomniane. Zarówno podejście klasyczne, jak i nowoczesne mogą bez problemu istnieć obok siebie, a nawet inspirować się wzajemnie niosąc korzyść dla nas, klientów.

  

Zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź, który model pasuje do Twojego stylu życia.

Powiązane produkty