W obecnych czasach coraz więcej osób zaczyna dbać o swój wygląd i kondycję uprawiając sport. Niezwykle przydatny w różnego typu aktywnościach fizycznych okazuje się zegarek. Niestety dotychczas trzeba było wybierać między zegarkami wytrzymałymi, które bez obaw można zabrać na siłownię lub na basen, a zegarkami z przydatnymi funkcjami, które pomogą nam śledzić postępy i codzienne cele.

Naprzeciw oczekiwaniom użytkowników wyszła firma Casio, która stworzyła nową sportową linię G-SQUAD. Zegarki z tej kolekcji posiadają unikatowe cechy pomagające w treningach:

      • synchronizacja ze smartfonem daje dostęp do użytecznych funkcji oraz pozwala na wygodne zarządzanie danymi zebranymi przez zegarek,

      • funkcja krokomierza mierzy ilość kroków przebytych w ciągu dnia i pomaga realizować codzienne cele,

      • poszerzona pamięć stopera daje możliwość zarejestrowania do 200 pomiarów, a w tym także czasów okrążenia i daty treningu.

Dzięki specjalnemu podejściu do tematu klasyczne zegarki G-Shock zyskały wiele nowych zastosowań. Zmiany objęły nie tylko mechanizm. Przeprojektowano pasek wraz z zapięciem, aby zwiększyć wygodę noszenia zegarka i zminimalizować ryzyko rozpięcia się paska nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Dodatkowo pasek będzie pasował zarówno na mniejsze jak i większe nadgarstki. Wymiary koperty to 51,1x48,6x15,5 mm (wys. X szer. X gł.). Waga wynosi jedynie 61 gram, a wodoszczelność to niezwykłe 200 metrów!

W aplikacji G-SHOCK Connected po połączeniu z zegarkiem możemy sprawdzić ilość kroków pokonaną w ciągu dnia oraz ilość kalorii spalonych podczas tej aktywności. Aplikacja pozawala na przeglądanie ostatnich wyników i prezentowanie ich w formie wykresów oraz map w skali dnia, tygodnia, a nawet miesiąca. Pozwoli to także na porównanie intensywności poszczególnych treningów.

Model GBA-800 oferuje 5 timerów, co pozwala na ustawienie do 20 pomiarów. Jest to idealna opcja dla osób planujących treningi interwałowe. W ustawianiu treningów oraz śledzeniu wyników ponownie bardzo przydatna okaże się aplikacja G-SHOCK Connected.

Powiązane produkty