Wiele osób poszukując zegarka dla siebie lub kogoś innego trafia na bardzo trudny do zgryzienia orzech. Mając do wyboru setki, a nawet tysiące produktów ciężko zdecydować się na jeden z nich. Właśnie w takiej sytuacji pomóc powinien nasz poradnik, przy użyciu którego bardzo szybko będzie można ograniczyć listę interesujących nas zegarków. Poniżej podajemy 5 kryteriów, którymi warto kierować się przy podejmowaniu decyzji o zakupie zegarka.

  1. Do czego zegarek ma nam służyć? To pierwsze i podstawowe pytanie. Oczywiście najlepiej byłoby znaleźć zegarek, który pasuje zarówno do koszuli, jaki i do sportowego ubrania, jednakże najczęściej takie kompromisy nie sprawdzają się dobrze w żadnej z tych ról. Dlatego warto poświęcić chwilę na przemyślenie, czy ma to być zegarek elegancki na bardziej oficjalne okazje, coś odzwierciedlającego nasze wnętrze i pasje do noszenia codziennie, czy też coś do zadań specjalnych, co będzie nam towarzyszyć nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.
  2. Dla kogo przeznaczony jest zegarek? Nawet mając określony typ zegarka warto wziąć pod uwagę kim będzie użytkownik. Dla osób spokojnych proponujemy bardziej stonowaną kolorystykę, natomiast dla przebojowych i dynamicznych osób bardziej odpowiedni może okazać się zegarek, który będzie wyróżniał się na ręce i przyciągał spojrzenia wszystkich dookoła.
  3. Jakiej marki zegarek kupić? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda marka oferuje co innego. Dla jednych osób istotna będzie rozpoznawalność i styl życia promowany przez producenta, dla innych główną rolę odegrają nowinki techniczne, a dla jeszcze innych jedyną słuszną wartość będzie przedstawiała historia marki i jej wkład w zegarmistrzostwo. Nie należy tutaj w żadnym wypadku przedkładać jednych wartości ponad inne, ponieważ czas jest uniwersalny i każde urządzenie będzie mierzyć go w ten sam sposób.
  4. Jakie funkcje powinien posiadać zegarek? Wybrać minimalizm czy wielozadaniowość? Należy wywnioskować to na podstawie dwóch pierwszych pytań z tego poradnika. Porządek i czytelność tarczy na pewno wpłynie pozytywnie na łatwość obsługi zegarka, jednakże może pozostawić niedosyt pod względem estetycznym lub praktycznym. Część użytkowników na pewno doceni obecność datownika, delikatnych przetłoczeń na powierzchni tarczy, inni natomiast nie odnajdą się bez wskazań kompasu, wysokościomierza i termometru.
  5. Jak wygląda sam proces zakupu i obsługa posprzedażowa? Warto przy zakupie zasięgnąć opinii doradcy klienta Time Trend, a także sprawdzić ile lat gwarancji przewiduje producent. Oczywiście życzymy każdemu, aby zegarki pracowały jak najdłużej wymagając jedynie wymiany baterii, jednakże w przypadku problemów przypominamy, że zegarki zakupione w sieci Time Trend można przekazać do serwisu za pośrednictwem każdego naszego salonu stacjonarnego. Dodatkowo w przypadku marki Casio cechą szczególną produktów z oficjalnej dystrybucji jest 3-letnia gwarancja z możliwością przedłużenia jej do 6 lat.

Korzystając z powyższych punktów decyzja dotycząca zakupu powinna stać się dużo prostsza, a w razie dalszych wątpliwości gorąco zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy zawsze chętnie pomogą w wyborze idealnego zegarka.

Powiązane produkty