Legendarne Seiko 5 Sports powraca

Seiko to japońska marka, która w swojej ponad 130-letniej historii niejednokrotnie udowodniła, że jakość i nieustanny rozwój technologiczny są jej głównymi wyznacznikami przy tworzeniu nowych zegarków. Na przestrzeni lat stworzyło to grupę wiernych klientów ceniących sobie dbałość o detale, praktyczność i przede wszystkim duszę widoczną w każdym zegarku. Właśnie z tego powodu targi w Bazylei i późniejsze premiery tego producenta wywołują tak duże zainteresowanie.

W swoich działaniach Seiko zawsze podąża według jasno wyznaczonych zasad i stara się adresować linie poszczególnych produktów do potrzeb swoich klientów. Niezależnie od tego, czy poszukujesz idealnego zegarka do garnituru, zegarka codziennego, narzędzia używanego podczas nurkowania, czy też biegania po dżungli niczym gwiazda filmów akcji z lat 90-tych, w ofercie tego producenta na pewno znajdziesz zegarek dla siebie!

 

Seiko 5 Sports

Linia tych zegarków została skierowana w dużej mierze do młodszych klientów szukających nie tylko stylu, ale też bardzo dobrego stosunku jakości do ceny. Wewnątrz zegarków Seiko 5 Sports zawsze znajdziemy automatyczny mechanizm oraz datownik z dniem tygodnia i miesiąca. Ponieważ są to zegarki kierowane do codziennego użytku producent zadbał również o solidne wykonanie koperty i bransolety, a także zwiększające wygodę użytkowania przesunięcie koronki na godzinę 4-tą.

Pierwszy model z tej kolekcji pojawił się na rynku w 1963 roku i zapoczątkował dla wielu osób przygodę z automatycznymi zegarkami. W żadnej kolekcji zegarków nie powinno zabraknąć przedstawiciela Seiko 5 Sports.

Seiko "Sumo"

Swoją nietypową nazwę model ten zawdzięcza połączeniu masywnej koperty z bransoletą, która w takim zestawieniu wydaje się być wąska. Seiko "Sumo" to element linii Prospex, która reprezentuje profesjonalną specyfikację dla najbardziej wymagających użytkowników. Wodoszczelność 200M, zakręcana koronka i szafirowe szkło gwarantują, że zegarek dotrzyma kroku nawet przy najcięższym użytkowaniu. Dodatkowo tegoroczna wersja otrzymała ulepszoną wersję automatycznego mechanizmu, która teraz posiada aż 70 godzin rezerwy chodu!

Seiko Presage

Presage to kolekcja skierowana do osób poszukujących eleganckich zegarków. Jakość wykonania łączy się tu z dbałością o detale i delikatne akcenty kolorystyczne będące w stanie podkreślić każdy ubiór. W tym roku Seiko postanowiło stworzyć kilka modeli posiadających emaliowane tarcze. Tak wykończona powierzchnia oprócz niepowtarzalnej faktury nabiera zaskakującej głębi kolorów. Widoczny po lewej zegarek to nawiązanie do pierwszego zegarka marki Seiko - modelu Laurel z charakterystyczną czerwoną 12-tką u góry tarczy. Oprócz wykonywanej ręcznie tarczy model ten kryje w sobie bardzo cienki mechanizm 6L35 - pozwoliło to na zredukowanie grubości koperty do 10,9 mm. 

Seiko Prospex "Arnie"

Pomimo swojego nietypowego wyglądu ten przedstawiciel linii Prospex został bardzo ciepło przyjęty na tegorocznych targach w Bazylei. Dlaczego? Ponieważ jest to reedycja kultowego już zegarka. Jak możne sugerować nazwa nadana przez fanów marki pierwowzór był noszony przez gwiazdę filmów akcji z lat 80' - Arnolda Schwarzeneggera. Zegarek ten pojawiał się w takich produkcjach jak "Predator" czy "Commando" i świetnie uzupełniał wizerunek austriackiego aktora. 

Zegarek ten wyróżnia się swoją praktycznością - posiada zasilanie solarne, a dzięki nietypowemu połączeniu analogowo-cyfrowej prezentacji informacji posiada dodatkowe funkcje takie jak alarm, czy wskazanie drugiej strefy czasowej.

Powiązane produkty