Nowa marka w naszej ofercie. ORIENT to synonim kunsztownego rzemiosła, niezawodności, precyzji i nieprzemijającego piękna.

Nowa marka w naszej ofercie. ORIENT to synonim kunsztownego rzemiosła, niezawodności, precyzji i nieprzemijającego piękna. 

Nieustannie zachwyca koneserów i miłośników zegarków na całym świecie najwyższą jakością  w najlepszej cenie.

Założona w Japonii w 1950 roku marka ORIENT jest cenionym producentem zegarków łączących w sobie najwyższą jakość i ciekawą stylistykę. Dla koneserów i potencjalnych kupujących ważny jest fakt, że są to zegarki wyposażone w mechanizmy własnej produkcji. Decydując się na zakup zegarka Orient możemy mieć pewność, że będzie nas cieszył przez wiele lat, bo niezawodność i długowieczność mechanizmów tego producenta jest wręcz legendarna. W 2020 roku firma Orient obchodzi 70. rocznicę obecności na rynku.

Dzięki własnej produkcji mechanizmom marka ORIENT może być dumna ze swojej pozycji czołowego producenta zegarków mechanicznych w Japonii. 

Kilka najważniejszych faktów z historii marki.

Orient Star
1951 Orient Star

Rok 1951 to szczególny dla marki moment, kiedy na rynek wchodzi “prawdziwie gwiazdorski” produkt pod każdym względem, kolekcja ORIENT STAR uzbrojona w oryginalny mechanizm. Wyposażony w niewielką kopertę zegarek charakteryzuje ponadczasowe wzornictwo tarczy ze stylowymi elementami w postaci niebieskich wskazówek oraz delikatnych linii na wskazówce sekundowej. 

Orient
1967 Fineness

Model Fineness z automatycznym mechanizmem wyznaczania daty, był jednym z najcieńszych japońskich zegarków wyprodukowanych między 1967 a 1974 rokiem, w okresie popularności płaskich zegarków noszonych jako dodatek do eleganckich stylizacji. Dzięki zminiaturyzowanym częściom, zmniejszonym maksymalnie odległościom między elementami mechanizmu, oraz jednolitej kopercie bez oddzielnego spodu, zegarek miał mechanizm cieńszy niż wszystkie do tej pory znane modele zegarków. 

Orient
1976 ORIENT Multi Year Calendar

Jednym z najpopularniejszych w historii marki zegarków Orient stał się model z funkcją wieloletniego kalendarza (Multi Year Calendar), wyprodukowany w 1976 r. Unikatowa w tamtych latach funkcja kalendarza pozwalała na wyświetlanie dni od 1 do 31, jednocześnie przy konieczności regulacji przy użyciu koronki, jedynie raz w miesiącu. 

Orient
1991 ORIENT Mon Bijou

Awangardowy model typu skeleton. Wyjątkowy, dzięki zamkniętym w pięknej przezroczystej kopercie widocznym mechanizmie. Każda część mechanizmu jest ręcznie polerowana, co wpływa na ograniczenie jego wolumenu w produkcji i stosunkowo wyższą, jednak wciąż przystępna cenę. Mon Bijou to nieprzerwanie aktualne urzeczywistnienie misji marki.  

Orient
2004 Revival of ROYAL ORIENT

Pierwszy wodoszczelny zegarek ROYAL ORIENT, z charakterystyczną w tamtym okresie, bardzo cienką kopertą, wyprodukowano w 1959 roku. W 2004 pojawia się jego unowocześniona wersja, wyposażona w najnowszy i zdaniem wielu koneserów najpiękniejszy mechanizm. Ten model zegarka został uznany za najbardziej “królewski” ze wszystkich zegarków marki ORIENT.

Zobacz naszą ofertę zegarków ORIENT

Powiązane produkty