Tworząc ranking najlepszych marek produkujących zegarki do nurkowania należy wziąć pod uwagę nie tylko aktualną ofertę danego producenta, ale też jego doświadczenie i historię. Na tej podstawie można wyróżnić trzy firmy wyznaczające standardy i stanowiące wzór dla innych. Ich produkty zdobyły uznanie na całym świecie wśród amatorów i profesjonalnych profesjonalistów nurkujących z akwalungami.

1. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje kolekcja Casio G-Shock. Ten japoński producent oferuje nie tylko męskie, ale i damskie zegarki, które mogą towarzyszyć podczas zwiedzania głębin. Praktycznie każdy model ma wodoszczelność wynoszącą co najmniej 100M, a wśród funkcji niejednokrotnie można znaleźć wskaźnik pływów lub głębokościomierz. Ta ostatnia funkcja okaże się szczególnie przydatna przy schodzeniu na większe głębokości i późniejszym sprawdzaniu wykonanych pomiarów. Najbardziej zaawansowane modele z rodziny Frogman i Gulfmaster często wybierane są przez jednostki specjalne do nurkowania z akwalungiem, co świadczy o ich niezawodności i praktyczności. Modele Baby-G  bez problemu mogą służyć jako zegarki do nurkowania dla kobiet. Są one nie tylko funkcjonalne, ale stanowią też ładny i stylowy dodatek do codziennego ubioru.

2. Drugie miejsce w rankingu zajmuje marka Suunto, która od samego początku jest ściśle związana ze sportami outdoor'owymi i aktywnością fizyczną. Sam założyciel był znanym uczestnikiem biegów na orientację. Dzięki dobrej znajomości potrzeb użytkowników marka ta jest w stanie dostarczać produkty nie tylko zaawansowane technicznie, ale i wygodne. Wiele osób kojarzy nie tylko zegarki nurkowe Suunto, ale również profesjonalne komputery nurkowe. Zegarki tego producenta w większości posiadają 100M wodoszczelności, a dzięki rozbudowanym funkcjom i czujnikom tętna modele te będą pomagały nie tylko w pływaniu, ale też bieganiu czy jeździe na rowerze.

3. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje japońskie Seiko. Marka ta wielokrotnie zapisała się na kartach historii bijąc kolejne rekordy pod względem głębokości, którą mogły wytrzymać zegarki. Do oferty producenta trafiały zegarki potrafiące towarzyszyć nurkom na głębokościach 300, 600, a nawet 1000 metrów! Zegarki te są wykonane z najwyższą precyzją, a dzięki swojej klasycznej konstrukcji gwarantują niezawodność. Obrotowy bezel pozwala bezpiecznie odmierzać czas do końca zanurzenia, a mocne i wyraźne powierzchnie fluorescencyjne na wskazówkach i indeksach pozwalają bez zbędnego wciskania przycisków odczytać czas nawet w najciemniejszym otoczeniu. Dodatkowym atutem dla wielu osób będą niepowtarzalne paski z tworzyw sztucznych, które są bardzo wygodne i długie co pozwala bez problemu zakładać zegarek nawet na grube pianki do nurkowania.

Oto produkty z naszej oferty, które możemy bez wątpliwości polecić zarówno osobom początkującym, które będą chciały w te wakacje rozpocząć przygodę z eksplorowaniem głębin, jak i profesjonalistom, którzy potrzebują niezawodnego i dokładnego sprzętu:

Powiązane produkty