Uwielbiana przez Polaków marka Atlantic została założona w 1888 roku jako EKB, a w 1952 roku nastąpiła zmiana nazwy na Atlantic. Już 20 lat później pierwszy sklep rozpoczął ich sprzedaż w naszym kraju. Logo rozpoznawalnym Atlantic jest kotwica i cyrkiel. A to co ją wyróżnia na tle innych marek to idea, która łączy najwyższą jakość produkcji z ponadczasowym designem o klasycznym wybrzmieniu z wyeksponowaną dbałością o każdy detal. Każdy zegarek tej marki został stworzony z myślą o ludziach przejawiających silne cechy swojej osobowości i ceniących elegancję. Wielu klientów marki Atlantic pozostaje jej wiernymi przez lata i poszukuje unikatowych modeli i śledzi ich historię.

W tym roku producent będzie obchodził swoje 130-te urodziny. Z tej okazji powstały wyjątkowe modele celebrujące wieloletnią tradycję firmy i nawiązujące stylistycznie do staromodnych zegarków kieszonkowych. W obu modelach marka Atlantic zdecydowała się zamontować podwójny, uchylany dekiel, który po otwarciu daje podgląd na mechanizm zegarka.

Pierwszym z nich jest wersja klasycznego modelu Worldmaster z naciągiem manualnym. Mechanizm ETA 6497-1 Manufacture posiada rezerwę chodu wynoszącą 46 godzin, a jego częstotliwość pracy wynosi 18000 wahnięć na godzinę. Model ten wyróżnia się subtelnym sekundnikiem umieszczonym na subtarczy w dolnej połowie dwukolorowego cyferblatu. Dzięki takiemu umieszczeniu elementów i uniknięciu umieszczania datownika tarcza zachowuje idealną symetrię. Kopertę o średnicy 44 mm połączono ze skórzanym paskiem za pomocą bardzo charakterystycznych uszu. Zegarek będzie dostępny w limitacji 188 sztuk.

Drugi limitowany model powstały na 130-lecie Atlantica to zegarek Worldmaster z naciągiem automatycznym. Mechanizm ETA 2824-2 posiada 40-godzinną rezerwę chodu, a jego częstotliwość pracy wynosi 28800 wahnięć na godzinę. Również w tym zegarku producent powrócił do swojego historycznego loga dzięki czemu cały zegarek posiada retro charakter.  Model ten jest limitowany na 888 sztuk. Oba modele są starannie, bogato zdobione i oznaczone numerem limitacji. Planowany termin pojawienia się zegarków na rynku polskim to początek maja.

                  

Powiązane produkty