Zmiana czasu z zimowego na letni następuje w nocy z 24 na 25 marca o godzinie 2 w nocy. Należy przestawić zegarki o godzinę do przodu dzięki czemu cieszymy się światłem słonecznym o jedną godzinę dłużej. Zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku, dlatego należy pamiętać o odpowiednim przestawieniu zegarka.

Przestawienie zegarków klasycznych zwykle nie przysparza problemów, ale z racji, że jedynie dwa razy do roku wykonuje się taką operację, zmiana czasu w Casio G-SHOCK, który jest zegarkiem elektroniczno-analogowym może przysporzyć problemów. Nie jest to jednak nic trudnego i na przykładzie sztandarowego modelu GA-100 pokażemy jak zmienić czas w zegarku Casio G-SHOCK na letni.

  1. Zmiana czasu na letni w GA-110 zaczyna się od wciśnięcia przycisku „ADJUST” do momentu, aż cyfry na wyświetlaczu zaczną migać.
  2. Następnie należy kilkukrotnie wcisnąć przycisk „MODE”, aż na wyświetlaczu pojawi się migająca informacja „DST OFF”.
  3. Wtedy należy już tylko wcisnąć raz przycisk „FORWARD”, aby włączyć czas letni i wyjść z edycji ustawień wciskając pojedynczo przycisk „ADJUST”.

W wielu innych modelach G-SHOCK zmiana czasu z zimowego na letni będzie wyglądać tak samo. Różnić się mogą nazwy przycisków jednak ich pozycje na kopercie będą w większości takie same.

W zegarkach klasycznych niezależnie od marki operacja zmiana  czasu na letni polega zwykle na wyciągnięciu koronki i poprzez jej obrót ustawieniu odpowiedniej godziny. 

Powiązane produkty