Jedyny w Polsce model MRG-B2000BS-3A HANA-BASARA

Jedyny w Polsce MRG-B2000BS-3A HANA-BASARA dostępny tylko w Time Trend

BASARA Busho - ten, który nigdy nie rezygnuje z pięknej zbroi.

Tylko jeden szczęśliwiec, będzie mógł mieć ten skarb w swojej kolekcji! Ten jubileuszowy model powstał, by jak najgodniej uczcić 25- lecie narodzin wyjątkowej linii zegarków w rodzinie G-SHOCK, nazwanej MR-G. Model MRG-B2000BS jest przygotowywany przez mistrza japońskiej sztuki jubilerskiej, by stać się hołdem dla wszystkich atutów linii MR-G. Piękno, precyzja, moc i siła, które nie boją się żadnego wyzwania.

 

 

BASARA Busho - ten, który nigdy nie rezygnuje z pięknej zbroi

 

Inspiracją do stworzenia niezwykłego zegarka było japońskie wyrażenie HANA-BASARA, wywodzące się z języka sanskrytu, w którym Basara oznacza diament.

Podczas historycznych wojen japońskich klanów najbardziej pewni siebie wojownicy otrzymywali przydomek BASARA Busho – czyli ten, który nie rezygnuje z pięknej zbroi, nawet podczas walki. Linia G-SHOCK MR-G ma odzwierciedlać koncepcję niezwykłej zbroi, która jest jednocześnie piękna ale też cechuje się ponadprzeciętną wytrwałością, a jej właściciel niestrudzoną wolą walki i siłą.

HANA oznacza okazały i wystawny, bo taki jest niezwykle ozdobny bezel w jubileuszowym modelu MRG-B2000BS. Ten element zegarka jest opracowywany przez Kazuhito Komatsu, jubilera i szlifierza diamentów, który opracował bardzo skomplikowaną technikę szlifowania i frezowania metalu, w celu osiągnięcia efektu nachodzących na siebie fragmentów lustra.

 

 

Marka G-SHOCK narodziła się w 1983 roku, w rodzinie Casio, w Japonii. Twórca marki - inżynier Kikuo Ibe konsekwentnie poszukiwał rozwiązania, które pozwoli uodpornić wrażliwy mechanizm zegarka na wstrząsy. Pomimo wielu nieudanych prób Kikuo Ibe nie poddał się, a pasja i determinacja twórcy przyniosły sukces i narodziła się rewolucja - pierwszy wstrząsoodporny model kultowej kostki - DW-5000C. Od tego momentu zegarki G- SHOCK zaczęły podbijać świat. Obecnie zegarki G-SHOCK to już legendarna wytrzymałość. W 2017 roku G-SHOCK przeszedł test, którego wynik znalazł się na liście rekordów Guinessa - G-SHOCK wytrzymał nacisk 24 tonowej ciężarówki! Zegarki G-SHOCK są produkowane przez CASIO. Wszystkie zastosowane w procesie produkcji elementy powstały w fabryce marki. To gwarancja niezmiennej jakości, która charakteryzuje japońskiego lidera w produkcji zegarków kwarcowych.

Powrót do listy
Zrób komuś prezent!

Zrób komuś prezent kupując kartę podarunkową.

Newsletter