SI SLA051J1

SKU: 04959616
Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 9 693,00 zł
Darmowa dostawa

Produkt niedostępny

Oszczędź do 10% z aplikacją Time To Riff

Zawsze darmowa dostawa i zwrot oraz bezpieczne płatności

Oficjalna dystrybucja ZiBi - gwarancja oryginalności

Darmowa wymiana baterii przez cały okres gwarancji

Przymierz lub odbierz zegarek w 1 z 85 salonów stacjonarnych

Stała oferta rat Santander 0% - decyzja już w 15 minut

Opis SI SLA051J1

Seiko Prospex Sea 1970S Diver Automatic SLA051J1

Nurkowanie nocą to prawdziwa przygoda. Podwodny świat przyciąga i fascynuje, a nocą jego tajemnice wydają się jeszcze bardziej intrygujące. Głębiny stanowiły inspirację dla powstania Seiko Prospex SLA051J1, wyjątkowego zegarka typu diver. Tak jak nocne nurkowanie jest przeżyciem jedynym w swoim rodzaju, tak i zegarek Seiko Prospex SLA051J1 jest unikalny i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom doskonałych zegarków. 

Mechanizm zegarka

Zegarek Seiko Prospex SLA051J1 posiada „serce”, jakim jest precyzyjny i niezawodny mechanizm automatyczny 8L35. Ten wysokiej klasy mechanizm został zaprojektowany specjalnie do zegarków typu diver. Nie wymaga on nakręcania, ponieważ dzięki wahnikowi wychwytuje energię z naturalnych ruchów nadgarstka. Mechanizm posiada 70 godzin rezerwy chodu, co pozwala zapomnieć o nakręcaniu zegarka. Z kolei 26 kamieni łożyskujących wpływa na bardzo sprawną pracę mechanizmu.

Tarcza i Bransoleta

Tarcza modelu Seiko Prospex SLA051J1 ujawnia jego nurkowe oblicze. Wyraźne indeksy godzinowe i wskazówki pokryto warstwą materiału luminescencyjnego LumiBrite, dzięki czemu godzinę można odczytać w ciemności. Indeksy i wskazówki kontrastują z ciemnym tłem tarczy. Sama tarcza nosi na sobie charakterystyczną teksturę, przywodzącą na myśl widok piasku na morskim dnie. Sygnatura "Diver's 200m" wskazuje na charakter zegarka. Na godzinie czwartej znajdziemy okienko datownika.  

Zegarek Seiko Prospex SLA051J1 posiada bransoletę, która tak jak koperta została wykonana ze stali szlachetnej.  Bransoleta posiada zapięcie motylkowe, które jest wygodne w użyciu i zapewnia komfortowe noszenie zegarka. Oprócz tego została ona wyposażona w regulację bransolety.

Koperta oraz Szkło

Koperta zegarka Seiko Prospex SLA051J1 została wykonana ze stali szlachetnej pokrytej czarną powłoką utwardzoną. Stal zapewnia gustowny wygląd zegarka oraz bezpieczeństwo wnętrza koperty. Wprawione w kopertę szkło szafirowe cechuje się wysoką twardością — pod tym względem szafir ustępuje jedynie diamentowi. Dzięki tej właściwości szkło jest odporne na zarysowania i chroni tarczę oraz wskazówki. Wokół szkła znajduje się bezel z podziałką obracany w jednym kierunku. Dekiel koperty i koronka są dokręcane dla zwiększenia szczelności. Konstrukcja koperty zapewnia odporność na ciśnienia rzędu 20 barów, co zabezpiecza zegarek na wypadek zachlapania. 
 

Marka

Seiko to znana na całym świecie marka zegarmistrzowska, która rozpoczęła swoją historię w 1881 roku. Kintaro Hattori - 22-letni przedsiębiorca otworzył wtedy sklep sprzedający i naprawiający zegarki w centrum Tokio. W roku 1892 nabył on opuszczoną fabrykę i zakładając markę Seikosha rozpoczął produkcję zegarków naściennych. Już po trzech latach firma ta rozpoczęła produkcję zegarków kieszonkowych. W tamtym okresie zegarki naręczne były niesłychanie rzadkie i niedostępne do kupienia w Japonii.

W zestawie z zegarkiem znajdziesz:

- oryginalne pudełko
- 2-letnią gwarancję
- instrukcję obsługi

Zobacz również: